Sumarizace aktualit za rok 2021
1.1.2021 00:00

Sumarizace aktualit za rok 2021

19.4.2021 - Započali jsme s další etapou výměny veřejného osvětlení v městě Český Krumlov. Jedná se o rozsáhlý projekt, kdy bude v průběhu několika týdnů vyměněno více než 350ks svítidel. Stávající směsici různých typů pouličních svítidel s neúspornými výbojkami sladíme do jednotného stylu pomocí našich LED svítidel OsamSTREET Sline. Pro každou konkrétní ulici jsme navrhli svítidla, která svým příkonem a optickou čočkou přesně odpovídají požadavkům pro typ zástavby a druhu pozemní komunikace, které osvětlují. 

Všechna svítidla jsou osazena říditelnými zdroji a naprogramována tak, aby snižovala intenzitu svícení v přesně určených časových intervalech. Tyto časové úseky vychází ze statistiky frekventovanosti v jednotlivých ulicích v určitých etapách noci. Díky tomuto nastavení svítidel jsme zachovali požadavky na bezpečnost provozu na pozemních komunikacích, a zároveň se nám podařilo snížit energetickou náročnost světelné soustavy a regulovat nežádoucí světelný smog. 

 

9.4.2021 - Opět po čase jsme zavítali do společnosti AGRIO MZS s.r.o., která se specializuje na výrobu zemědělské techniky. Tentokráte nás čekala montážní hala, kterou jsme nasvítili LED svítidly OsamHIGHBAY a zajistili tak osvětlení, které svou intenzitou, rovnoměrností a podáním barev splňuje požadavky pro činnosti v uvedených prostorech. Dále jsme provedli výměnu svítidel v prostoru svařovny, kam jsme naistalovali LED svítidla OsamLIGHT Gline, která se díky své konstrukci zesílené skelnými vlákny a IP ochraně, hodí přesně do těchto náročných provozů. Kombinací plošného a lokálního nasvícení jsme dosáhli ideálních světelných podmínek na pracovišti.

Dalšími benefity výměny osvětlení je i snížení provozních nákladů světelné soustavy a rychlá návratnost investice. 

 

7.4.2021 - V prostorách Stavební fakulty Českého vysokého učení technického v Praze jsme provedli výměnu starých výbojkových svítidel, která již nedosahovala požadované úrovně osvětlení a zároveň vykazovala značnou neekonomičnost z hlediska údržby a celkového příkonu. Nově jsme do prostor vyzkumných hal instalovali LED svítidla OsamHIGHBAY Nline. Díky optimální volbě příkonu, optických čoček a rozložení svítidel v prostoru jsme dosáhli značné úspory na příkonu a zárověň jsme zajistili odpovídající světelné podmínky pro výzkumnou činnost.

Tento projekt byl pokračováním naší dlouhodobé spolupráce s ČVUT. Velice si vážíme spolupráce s takto významnou vzdělávací a výzkumnou institucí a těšíme se na nové výzvy.

 

29.3.2021 - Zahájili jsme další etapu výměny osvětlení v hospodářských objektech zemědělského družtva Pluhův Ždár, tentokráte v obci Jižná. Do budovy teletníku jsme místo dosluhujících žářivkových svítidel instalovali nové LED OsamLIGHT Steel, jejichž konstrukce je vyrobena z nerezového plechu. Tato svítidla jsou díky svým vlastnostem a IP krytí velmi vhodná do náročného, agresivního a vlhkého prostředí, jakým zemědělské objekty bezesporu jsou. Zlepšili jsme tak výrazně světelné podmínky v budově a zároveň snížili náklady na elektrickou energii a údržbu světelné soustavy.

 

15.2.2021 - V rámci dlouhodobé spolupráce jsme se vrátili do významné českokrumlovské společnosti Schwan-STABILO k realizaci osvětlení v nově rekonstuovaných prostorech. Rastrový podhled jsme osadili LED svítidly OsamLIGHT panel 60x60cm. Díky typu zvolených svítidel a jejich rovnoměrnému rozložení na stropě je dosaženo všech požadavků a nároků na osvětlení konkrétních prostor. 

 

13.2.2021 - Pustili jsme se do realizace výměny osvětlení ve výrobní hale společnosti UNIWELL Zdíkov. Stávající liniové zářivkové osvětlení jsme nahradili našimi LED OsamHIGHBAY Nline. Díky této změně jsme dosáhli značné úspory na příkonu a zároveň jsme i snížili počet světelných zdrojů, což povede ke snížení nároku na údržbu světelné soustavy. 

 

9.2.2021 - Druhá etapa výměny osvětlení na nás čekala na ZŠ Planá nad Lužnicí. Dosluhující a neefektivní svítidla s rtuťovými zářivkami jsme nahradili našimi moderními svítidly LED OsamLIGHT, která se díky nízkému indexu oslnění, vysokému indexu podání barev a absenci stroboskopických efektů prefektně hodí do školních budov.

V menších prostorech, jako jsou toalety, úklidové místnosti atd., jsme původní žárovková svítidla nahradili našimi OsamLIGHT round, která mají obrovskou výhodu v možnosti přímo ve svítidle manuálně nastavit požadovaný příkon (resp. svítivost) a také změnu teplotu chromatičnosti. Díky této vlastnosti se toto svítidlo hodí do různých prostor při zachování jednohu designu a rozměrů.

 

8.2.2021 - Na SOŠ a SOU Kaplice jsme se pustili do kompletní rekonstrukce počítačové učebny a vzali jsme to opravdu z gruntu. Letité sololitového obložení stěn jsme nahradili SDK deskami a na stropě vytvořili podhled z minerálních kazet, do kterého jsme osadili LED svítidla OsamPanel. Navázali jsme tak na úspěšnou realizaci přeměny druhé počítačové učebny, kterou jsme provedli v minulém roce.

Tentokráte jsme s PC učebnou provedli výměnu osvětlení i v dalších dvou třídách a kabinetu. Věříme, že moderní vzhled a optimální nasvícení tříd a učeben motivuje studenty k velkým studijním úspěchům.

 

2.2.2021 - Bylo nám potěšením, že jsme mohli předat panu ředitelovi Tomáši Fialovi dar pro zdravotníky covidového oddělení Nemocnice Strakonice, a.s. Vážíme si jejich práce a každodenního úsilí, které vynakládají. Mají náš obdiv a respekt.

 

1.2.2021 - Zahájili jsme montáž nového LED osvětlení ve významné Vimperské společnosti Rohde&Schwarz. V této moderní a progresivní firmě jsme nahradili stávající sodíkové výbojky úspornými LED svítidli OsamHIGHBAY Nline s DALI řízením. Díky technologii DALI si zákazník bude moci řídit intenzitu osvětlení a scény pro jednotlivá pracoviště dle svých požadavků a potřeb.

Ve společnosti Rohde&Schwarz jsme nebyli poprvé, ale jedná se o další etapu realizace osvětlení hal a navázání na úspěšné projekty z let minulých. Velice si této spolupráce vážíme a těšíme na další nové projekty a výzvy.

 

1.2.2021 - Zajeli jsme podpořit covidová oddělení do Nemocnice Písek a.s. Mají náš obdiv a uznání za ten boj, který denně svádí. Kromě čerstvého ovoce plného vitamínu C jsme přivezli i vitamíny D pro posílení imunity, krémy na ruce pro hydrataci při používání dezinfekcí, výbornou zrnkovou kávu a lahodnou čokoládu pro dostatek energie.
Držte se! Díky patří Vám všem!

 

19.1.2021 - Provedli jsme výměnu původního zářivkového osvětlení v Zemědělském družstvu Netřebice za úsporná LED svítidla. K tomuto účelu jsme použili svítidla OsamLIGHT Gline, která se vyznačují vysokou odolností vůči vlhkosti a agresivnímu prostředí. Dosáhli jsme vysoké úspory na příkonu a zárověň jsme výrazně vylepšili světelné podmínky v objektu.

 

9.1.2021 - Kromě naší práce nás bude i letos bavit podpora, pomoc a společenská odpovědnost. Předali jsme prostřednictvím paní ředitelky vitamíny D pro zaměstnance Domova pro seniory Hvízdal v Českých Budějovicích. Mají náš obdiv a uznání.

 

14.1.2021 - Dokončili jsme rozsáhlou realizaci kompletní výměny osvětlení na budovách Střední uměleckoprůmyslové školy sv. Anežky České v Českém Krumlově. Výměnou starého nevyhovujícího zářivkového osvětlení jsme dosáhli výrazné úspory na elektrické energii, zajistili optimální světelné podmínky pro studium a rozvíjení uměleckého nadání studentů a v neposlední řadě jsme také snížili náročnost údržby světelné soustavy.

Pro každou jednotlivou místnost, jako jsou učebny, ateliéry, kabinety, kanceláře a společné prostory jsme zpracovali světelnou studii, na jejímž základě jsme uvedené prostory osadili nejvhodnějšími svítidly pro dané využití (LED OsamLIGHT, OsamLIGHT Industry, LED OsamLIGHT Asymetr).

Součástí dodávky bylo i osazení učeben senzory CO2, které dokážou osazenstvo třídy zvukově i graficky upozornit na překročení bezpečné hranice koncetrace CO2.

 

1.1.2021 - Přejeme všem našim zákazníkům, partnerům a spolupracovníkům krásný a úspěšný rok 2021!

Přihlášení uživatele